Aktualności

29 Gru

Sprawa wobec PGE

21.12.2020r. Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał wyrok w sprawie dotyczącej byłych akcjonariuszy Elektrowni Opole, którzy nie zamienili akcji. Akcjonariusze Ci przy współpracy z Socrates Investment/Wspólną Reprezentacją dochodzą odszkodowania od PGE, PGE GiEK oraz PwC w związku zaniżeniem parytetu wymiany akcji w procesie połączenia Elektrowni Opole z Elektrownią Bełchatów (obecnie PGE GiEK). Sąd pierwszej instancji (Sąd Okręgowy w Warszawie) uwzględnił zarzuty formalne pozwanych spółek (PGE, PGE GiEK, PwC) i oddalił roszczenia akcjonariuszy wskazując, że sposób w jaki dochodzą odszkodowania jest nieprawidłowy. Sąd Apelacyjny uchylił negatywny dla akcjonariuszy wyrok i skierował sprawę do ponownego rozpoznania. Uwzględniając okoliczność, że te same zarzuty prezentuje PGE w postępowaniu prowadzonym przez Socrates Investment można założyć, że Sąd Okręgowy będzie kierował się wytycznymi Sądu Apelacyjnego przy ich ocenie. Jest to niezmiernie ważny wyrok dla byłych akcjonariuszy PGE GiE reprezentowanych przez Socrates Investment gdyż potwierdza on, że roszczenia odszkodowawcze kierowane przeciwko PGE dochodzone są w sposób prawidłowy. Obecnie wciąż czekamy na końcowy raport biegłych, którzy pracują nad nim od czerwca/września 2019 roku (czyli już prawie 18 miesięcy).

więcej >

12 Paź

Dywidenda z PZU

30 września 2020 roku odbyła się rozprawa wobec PZU, na której stawili się pełnomocnicy stron oraz świadek Pan Michał Nastula (były prezes Eureko Polska sp. z o.o., akcjonariusz PZU). Świadek zeznał, iż brał udział w sporze pomiędzy Eureko a Skarbem Państwa. Uczestniczył również w spotkaniach, które odbywały się w Ministerstwie Skarbu Państwa. Zwrócił uwagę na to, że ówczesny wówczas Minister Pan Paweł Szałamacha oficjalnie wypowiadał się, iż uniemożliwi Eureko, ze względu na toczący się spór, otrzymanie dywidendy z akcji PZU. Do 2007 roku Spółka PZU wypłacała dywidendy a wypłata mega dywidendy była elementem rozstrzygnięcia sporu, podobnie jak wypłata dywidendy z akcji należących do Skarbu Państwa. Kolejna rozprawa została wyznaczona na dzień 24 lutego 2021r, na której swoje stanowisko przedstawi Pan Paweł Szałamacha.

więcej >

31 Mar

Zawieszenie działalnościu Biura w Bełchatowie

Z dniem 1 kwietnia 2020r. do odwołania zawieszamy działalność Punktu Obsługi Klienta w Bełchatowie. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z biurem w Katowicach.  

09 Maj

WAŻNE - ANEKSY DO PODPISU

Akcjonariusze, którzy zawarli ze Spółką Socrates Investment SA oraz Wspólną Reprezentacją SA umowy na odzyskanie odszkodowania za nieprawidłową zamianę akcji od Skarbu Państwa oraz PGE SA - proszeni są o kontakt z nami w celu podpisania aneksów do umów. Biuro Katowice tel 32 352 06 90, kom 533 011 492 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub biuro w Bełchatowie kom 533 011 591.

Aneksy nie zmieniają warunków finansowych umów oraz nie łączą się z żadnymi opłatami. Są jednak konieczne w związku z toczonymi postępowaniami.

Akcjonariusze, którzy w tym roku byli rozliczani z Projektu Odsetki od Dywidendy- podpisali już w/w aneksy.

Wzór aneksu dostępny w biurach spółki lub drogą mailową

14 Mar

DRUGI POZEW O ODSETKI

Data: 14.03.2019

27 lutego 2019 Sąd Najwyższy oddalił Skargę Kasacyjną wniesioną przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Tym samym utrzymany został w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Łodzi zasądzający odsetki od nieterminowej wypłaty dywidendy przez spółki z grupy PGE.

Do osób, które zawarły umowę z Socrates w powyższej sprawie zostanie skierowany list z informacją na temat terminu wypłaty środków. W chwili obecnej część środków jest zabezpieczona w depozycie sądowym w związku z wniesioną przez PGE GiEK S.A. sprawą o pozbawienie prawomocności tytułu wykonawczego uzyskanego przez Socrates Investment. Powyższe postępowanie opóźni wypłatę części środków.

Odsetki od nieterminowej wypłaty otrzymają TYLKO osoby, w imieniu, których złożono pozew.

więcej >