wr1wr2

WSPÓLNA REPREZENTACJA 1

Wspólna Reprezentacja to projekt skierowany do byłych akcjonariuszy spółek energetycznych, którzy w latach 2009-2010 zawarli ze Skarbem Państwa umowę zamiany akcji.

Zdaniem autorytetów podczas zamiany akcji doszło do naruszenia przepisów prawa. Akcjonariusze zostali pozbawieni części majątku oddając akcje o większej wartości w zamian za akcje tzw. spółek konsolidujących (PGE Energia, PGE Górnictwo i Energetyka, Tauron Polska Energia) o mniejszej wartości. Podczas zamiany mogło dojść do naruszenia Konsytytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

Eksperci których opinie uzyskaliśmy wskazują na nadużycie dominującej pozycji Skarbu Państwa fakt, iż nie wszystkie akcje zgłoszone wcześniej do zamiany takiej zamianie muszą podlegać oraz swego rodzaju „pułapkę” na akcjonariuszy, którzy składając oświadczenie o zamiarze dokonania zamiany nie byli w stanie przewidzieć konsekwencji prawnych.

Celem projektu jest dochodzenie przed sądem odszkodowania za straty, jakich doznali akcjonariusze spółek energetycznych podczas zamiany akcji. Pokrzywdzonym może być każda osoba, która dokonała zamiany akcji niezależnie od tego, czy jest pracownikiem, inwestorem czy nawet spadkobiercą innego akcjonariusza. Szansę na odszkodowanie mają wyłączenie osoby, które w swojej sprawie uzyskają prawomocny wyrok – samodzielnie lub w ramach np. projektu Wspólna Reprezentacja.

WSPÓLNA REPREZENTACJA 2

To kolejny projekt mający na celu ochronę interesów akcjonariuszy mniejszościowych w byłych spółkach Grupy PGE SA.

Tym razem sprawa dotyczy połączenia spółek PGE GiE SA oraz PGE Energia SA z giełdową PGE SA. Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy w dni 3 sierpnia 2010 przyjęły Plan Połączenia. Przedstawiciele Wspólnej Reprezentacji byli obecni na WZA w Łodzi (siedziba PGE GiE SA), jednak w czasie zgromadzenia władze PGE GiE SA konsekwentnie odmawiały ujawnienia akcjonariuszom jakichkolwiek szczegółów i podstaw jakie posłużyły do ustalenia parytetu wymiany w wysokości 1,27560301. Do uchwał wielu akcjonariuszy złożyło sprzeciwy.
Nie jesteśmy przeciwni konsolidacji, popieramy zmiany mające na celu wzmocnienie i uporządkowanie struktur przedsiębiorstw. Nie mogą się one jednak być przeprowadzane z naruszeniem własności akcjonariuszy mniejszościowych.

Dla kogo ten Projekt?

W tej sprawie pokrzywdzonych może być kilkadziesiąt tysięcy pracowników Elektrowni – Bełchatów, Opole i Turów oraz Kopalni Węgla Brunatnego – Turów i Bełchatów, którzy w pierwszym etapie konsolidacji zamienili akcje kopalni i elektrowni na akcje PGE Górnictwo i Energetyka SA (PGE GiE SA). W drugim etapie konsolidacji, już bez podpisywania żadnych umów, w zamian za akcje PGE GiE SA wydano im akcje PGE SA przy zastosowaniu przelicznika 1,27560301 (za każde 100 akcji PGE GiE akcjonariusz otrzymał 127 akcji PGE i kilkuzłotową dopłatę gotówkową).

Nasza Propozycja

Dziś, w związku z faktem, iż istnieją bardzo poważne wątpliwości co do przebiegu procesu konsolidacji proponujemy współpracę celem dochodzenia odszkodowania z tytułu nieprawidłowości przy połączeniu spółki PGE GiE SA z PGE SA. Proponujemy zawarcie umowy na postawie której będziemy reprezentowali Akcjonariusza w sporze wobec PGE SA. Samodzielnie pokryjemy wszystkie koszty (koszty ekspertyz i analiz, ewentualne koszty prowadzenia negocjacji, koszty sądowe i adwokackie). Wynagrodzenia oczekujemy wyłącznie w przypadku powodzenia całego przedsięwzięcia, przez które rozumiemy uzyskanie przez naszego klienta odszkodowania, rekompensaty, kwoty ugody czy innego przychodu finansowego.

Umowę można zawrzeć korespondencyjnie lub w jednym z naszych stałych lub tymczasowych biur obsługi klienta. Do umowy należy dołączyć kopię zaświadczenia depozytowego akcji PGE GiE SA.

Zapraszamy do obliczenia wysokości potencjalnego odszkodowania. Zaznaczamy, że jego ostateczna wysokość może się zmienić.

Jesteś zainteresowany szczegółami? Czytaj tekst z gazety SZANSA str 10 \\\"Czy wszyscy jesteśmy równi wobec prawa\\\"?